Asgari ücrete zam gelecek mi?

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Asgari ücrete zam gelecek mi?
#Ekonomi | Haber Merkezi
05 Tem, 2024 / Cum 18:54
2 dk okuma / 7.170 Kez Okundu
| |

Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın mensuplarının soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyareti dönüşü uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı haziran ayı enflasyonuyla beraber emekli ve memur zamları da belli oldu. Kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerinde bu aydan geçerli olmak üzere toplamda yüzde 19,31, SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarında da yüzde 24,73 artış sağlandı. Haziran ayı enflasyonu beklentilerin altında gerçekleşirken bir yılın en düşük aylık enflasyonu da kaydedilmiş oldu. Memur ve emekli maaş zamları belli olurken gündemdeki başlıklardan biri de asgari ücrete ara zam. Temmuz ayında maaş zamlarıyla birlikte asgari ücretlinin de beklentisi sürüyor. 

"En büyük sorunumuz hayat pahalılığı"

Enflasyonda düşüş daha yeni başladı. Hızlanarak devam edecek. Biz inanıyoruz.  Bu hedefler başlangıçta iddialı görüntü ama hedefleri başaracağımıza gerçekten samimi bir şekilde inanıyoruz. Programımız çalışıyor. Başlangıçta program yok dediler, sonra bu program çalışmaz dediler, sonra para geliyor ama bu sıcak para dediler. Sürekli bir kulp, bir hata üzerinde yoğunlaşıyorlar. Tabii ki sorunlarımız var ama bu sorunları çözecek güçlü bir siyasi irade var. En büyük sorunumuz hayat pahalılığı. En adaletsiz vergi enflasyon.

"Asgari ücretlimize, emeklilerimize en büyük iyilik..."

O nedenle dar gelirlilerimize, asgari ücretlimize, emeklilerimize yapacağımız en büyük iyilik popülizm yapmadan enflasyonu kalıcı bir şekilde tekrar tek haneye düşürmek. Vatandaşımızın kalıcı olarak refah seviyesini yükseltmek. İnşallah son çeyreğe girerken bu işi çözüme kavuşturmuş olarak Allah’ın izniyle gireceğiz."

 

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.