İBB, bin 378 araç ve iş makinesi, 6 bin 992 personel ile karla mücadele ediyor

İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi bin 378 araç ve iş makinesi 6 bin 992 personel ile yollarda buzlanmaya karşı kürüme ve tuzlama yaptı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
01 Mar 2018 / Per 11:02 |
/ 24 Kez Okundu
| |
İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi bin 378 araç ve iş makinesi 6 bin 992 personel ile yollarda buzlanmaya karşı kürüme ve tuzlama yaptı. Kar kalınlığının 1-5 santimetre aralığında ölçüldüğü İstanbul’da sokakta kalan evsizler İBB İSTAÇ Esenyurt merkezinde konaklıyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre İstanbul’da dün gece saatlerinden itibaren hafif kar yağışı etkili oldu. Kar kalınlığı 1-5 cm aralığında ölçüldü. Halihazırda devam eden çisentili kar yağışının öğle saatlerinden itibaren bölgemizi terk etmesi beklenirken, bu gece ve yarın sabah sıcaklıklar 0 derecenin altına gerilediğinden buzlanma ve don yaşanması bekleniyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yönetilen çalışmalarda bin 378 araç ve iş makinesi 6 bin 992 personel ile yollarda buzlanmaya karşı kürüme ve tuzlama yapıldı. Ana arterlerde son 24 saatte 4 bin 352 ton tuz kullanılarak yollar trafiğe açık tutuldu.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi evsiz vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Vatandaşların gördükleri evsizleri 153 Beyaz Masaya bildirmeleri halinde zabıta ekipleri tarafından bulundukları yerden araçlarla alınarak misafir ediliyor.
Evsiz vatandaşlar Atatürk Mahallesi, Cemal Gürsel Caddesi İBB İSTAÇ Esenyurt merkezinde konaklıyor. Bugün itibariyle 480 vatandaş hizmetlerden yararlanıyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.