Kitap okuyanlara beş yıldızlı otelde tatil

Adıyaman’ın Sincik ilçende düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giren yarışmacılar tatil yapacak

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
02 Mar 2018 / Cum 18:57 |
/ 148 Kez Okundu
| |
Adıyaman’ın Sincik ilçende düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giren yarışmacılar tatil yapacak.
Sincik Kaymakamlığı koordinesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Kütüphanesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen kitap okuma yarışmasında ilk 5’e giren yarışmacılar, Alanya’da 5 yıldızlı bir otelde 5 gün buyunca tatil yapma imkanı bulacak.
Yarışmaya Sincik ilçesinde ikamet eden öğrenci ve kamu personeli olmayan 18 yaşından büyük tüm erkekler başvurabilecek. Kitap okuma yarışmasına katılmak isteyenlerin Sincik Halk Kütüphanesine başvuruda bulunmaları gerekiyor. Kitap okuma yarışmasına köylerden katılan yarışmacılar, 21 Nisan 2018 tarihine kadar en az 2 defa ve her defasında 1’er saat, ilçe merkezinden katılan yarışmacılar ise en az 4 defa ve her defasında 1’er saat ilçe halk kütüphanesinde kitap okumaları zorunlu hale getirildi.
Kitap okuma yarışmasında dereceye giren ilk 5 yarışmacı Antalya’nın Alanya İlçesinde 30 Nisan- 4 Mayıs 2018 tarihleri arasında 5 yıldızlı bir otelde her şey dahil 5 günlük tatil kazanacak.
Yapılacak yarışmayla alakalı açıklamalarda bulunan Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, "Sincik Kaymakamlığı tarafından desteklenen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Halk Kütüphanesi organizasyonunda gerçekleştirilen ödüllü kitap okuma yarışmasına Sincik ilçesinde ikamet eden öğrenci ve kamu görevlisi olmayan 18 yaşından büyük tüm erkekler katılabilecek. Bu projemiz ile toplamda 90 bin sayfa kitap okunması hedeflenmektedir. Velilere kütüphane sevgisini oluşturmak, kütüphaneler ile tanıştırmak için ve çocukları ile birlikte gidecekleri sosyal bir ortam olması açısından yarışmaya girecek kişilerin kütüphanede kitap okuma, kütüphanede bulunma ve kayıt yaptırma şartlarını getirdik. Yarışmaya başvuru yapan kişiler 21 Nisan 2018 tarihinde Sincik Çok Programlı Anadolu Lisesi binasında okudukları kitaplardan hazırlanan sorulardan sınava girecekler. Kitap okuma yarışmasında dereceye giren ilk 5 yarışmacı Antalya’nın Alanya ilçesinde 5 yıldızlı bir otelde her şey dahil 5 günlük tatil yapma imkanı bulacaklar. Yarışmaya katılan herkese şimdiden başarılar diliyoruz" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.