AK Parti’nin İnegöl Belediye Başkan Adayı Alper Taban Kimdir?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Bursa İnegöl Belediye Başkan Adayı’nın Alper Taban olduğunu açıkladı. İnegöl Belediye Başkan Adayı olan Alper Taban kimdir?

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Oca 2019 / Cum 11:42 |
/ 17.111 Kez Okundu
| |
31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'nin Bursa İnegöl Belediye Başkan Adayı açıklandı. Alper Taban 31 Mart seçimlerinde aday gösterildi. Peki, Alper Taban kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

ALPER TABAN KİMDİR?

Alper Taban, 1976 yılında Bursa İnegöl'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İnegöl'de tamamladı. Ön lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi'nde, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ise Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yaptı.

AK PARTİ İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU

2000-2013 yılları arasında kurucusu olduğu telekomünikasyon firmasında yönetici olarak görev yaptı. 2005 yılında İnegöl AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2005-2013 yılları arasında AK Parti ilçe teşkilatında Siyasi İşler Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı başta olmak üzere çeşitli kademelerde görev aldı.

İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE SEÇİLDİ

2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis üyeliği sonrasında, İnegöl Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2017 yılı Kasım ayına kadar İnegöl Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından 8 Kasım 2017'de İnegöl Belediye Meclisinde yapılan oylamayla Alper Taban İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Taban, evli ve iki çocuk babasıdır.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.