Bayram öncesi yoğun mesai!

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Bayram öncesi yoğun mesai!
#İnegöl | Haber Merkezi
13 Haz 2024 / Per 13:05
1 dk okuma / 9.315 Kez Okundu
| |

İnegöl'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala bıçakçıların mesaileri arttı

 

Kentin farklı noktalarındaki bıçakçılar, bir yandan kendi ürünlerinin satışını yaparken diğer yandan da vatandaşların bıçaklarını bileyliyor.

İnsanların kurban keserken kullanacağı bıçağı seçerken dikkatli olması gerektiğini belirten bıçak bileme ustası Kasım, "Kurban kesmek için kullanacakları bıçaklar, profesyonel bıçak olmalı. Kurbanda kullanılacak bıçak, başından sonuna kadar açılmış olmalı. Yarım ağzı açık olan bıçaklar çok keskin olmaz. Seyyar satıcıdan, hırdavatçıdan, ne idüğü belirsiz, kalitesiz, niteliksiz çelikten yapılmış bıçaklar kesinlikle tercih edilmemeli. 

Bu tür bıçaklar iş kazalarına sebebiyet verebileceği gibi hayvana da çok büyük eziyet çektirebilir. Bu nedenle insanlara kaliteli çeliklerden imal edilmiş, özellikle de el yapımı bıçaklar tercih etmelerini öneriyoruz." dedi.

 

Bursa İnegöl Mahmudiye Mahallesi Park caddesi üzerinde bulunan bıçak bileme ustası Kasım Baykal;

Bıçak bileme konusunda da işin ehli kişilerden hizmet alınması gerektiğine dikkati çeken Kasım Baykal, "Kesinlikle profesyonel bilemecilere yaptırsınlar. 

 

Kasım Baykal bu yıl bıçak bileme ücretinin 20 lira, satır ve balta bileme ücretinin de 40 lira olduğunu sözlerine ekledi.

 

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.