Çeltikçi’de Doğalgaz Çalışmaları Başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Çeltikçi’de Doğalgaz Çalışmaları Başladı
23 May 2017 / Sal 18:29
2 dk okuma / 7.018 Kez Okundu
| |

Kırsal mahallelerde başlayan doğalgaz yatırımları kapsamında Çeltikçi Mahallesinde ilk kazma vuruldu. Düzenlenen mini törenle çalışmaların startı verilirken, 2 ay içerisinde Çeltikçi Mahallesinde doğalgaz kullanımının başlayacağı açıklandı.

‘Merkezde ne varsa kırsalda da olacak’ düşüncesinden hareketle kırsal mahallelere tarihin en büyük yatırımlarının yapıldığı bu dönemde, doğa dostu ve tasarruflu bir yakıt olarak bilinen doğalgaz kırsal mahallelerle buluşturulmaya devam ediyor. Kırsala yönelik yatırımlarını aralıksız bir şekilde sürdüren İnegöl Belediyesi’nin destekleriyle Çeltikçi Mahallesinde de doğalgaz çalışmaları başladı.

 

DUALAR EDİLİP KURBAN KESİLDİ

Düzenlenen mini törenle Çeltikçi Mahallesi’nde doğalgaz için ilk kazma bugün vuruldu. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başkan Yardımcıları Alper Taban, Adil Kansu, Eşref Yiğit ve İNGAZ Genel Müdürü Faruk Coşkun ile mahalle sakinlerinin katıldığı törende dualar edilip doğalgazın mahalleye hayırlı olması temennilerinde bulunuldu. Çalışmalar başlamadan önce kurban kesildi.

 

KIRSAL MAHALLELERİMİZ BİLE DOĞALGAZLA BULUŞUYOR

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise doğalgaz çalışmalarının hayırlı uğurlu olması temennilerini ileterek başladığı konuşmasında “Cenabı Allah utandırmasın. Kazasız belasız bitirmeyi inşallah nasip etsin. Allah’a şükrediyorum hem bir vatandaş hem bir Belediye Başkanı olarak; doğalgazı biz eskiden Avrupa’da, Rusya’da olan ve Türkiye’de olması imkanı olmayan bir şey gibi görürken bugün şehir merkezini geçtik kırsal mahallelerimizde bile doğalgazla tanışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

EDEBEY VE DEYDİNLER’DE DOĞALGAZ’LA BULUŞACAK

Doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi veren Aktaş, Edebey Mahallesi için çalışmaların sürdüğünü ifade ederek “Kulaca’da da geçtiğimiz günlerde böyle bir tören yapmıştık orada da devam ediyor. Bugün Çeltikçi’deyiz ve programda Deydinler’de var. Genel Müdürümüzden sözü de aldık inşallah 2 ay içerisinde Çeltikçi’ye gazı vermiş olacağız. Temmuz Ağustos aylarından itibaren Çeltikçi doğalgazı kullanmaya başlayacak” dedi.

 

BİTTİĞİNDE HERKES RAHAT EDECEK

Başkan Aktaş, alt yapı çalışmalarının biraz sıkıntılı olduğuna da vurgu yaptığı konuşmasında şöyle konuştu: “Biz İnegöl Belediyesi olarak bu işin hakemliğini yapıyoruz. Ama çalışma bitip kullanım başladığında ne kadar tasarruflu bir yakıt olduğunu, ne kadar temiz bir yakıt olduğunu, doğaya ne kadar saygılı bir yakıt olduğunu hep beraber göreceğiz. Alt yapı biraz sıkıntılı iştir ama bittiğinde hepimiz rahat edeceğiz. Çeltikçi zaten adı her ne kadar kırsal mahalle olsa da İnegöl ile iç içe girmiş, meyveciliğin çok yoğun olarak yapıldığı güzel ve büyük köylerimizden biri. Çeltikçi için böyle bir şey gerekliydi. Muhtarımızın da bu konuda istekleri vardı. O ihtiyacı da gidermiş olduk. Ben çalışan arkadaşlara da kolaylık ve başarılar diliyorum.”

 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile İNGAZ Genel Müdürü Faruk Coşkun iş makinesine çıkarak doğalgaz çalışmaları için ilk kazmayı vurdu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.