Filmde Bahsedilen Cinli Köy İnegöl’de mi ?

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Filmde Bahsedilen Cinli Köy İnegöl’de mi ?
 :
2 dk okuma / 199.269 Kez Okundu
| |

Dabbe Zehr-i Cin filmini izleyenler filmin sonunda bu hikâyenin Bursa’da gerçekleştiğini öğreniyorlar. Filmin bitiminde mezid bölgesinin adı geçmesi filmin hikâyesinin mezid bölgesinden esinlendiği ihtimallerini yükseltti.

12 Eylül tarihinde vizyona giren ve korkmadığını ispatlayana 10 bin dolar ödül verileceği söylenen dabbe serisinin 5. Filmi olan Dabbe Zehr-i cin filminin hikâyesi Bursa’da bulunan bir köyden alındığı filmin sonundaki açıklama bilgilerde belirtildi.

Filmde 3 Çatallı gölge köyü olarak belirtilen köyün dağ köy ve bir dönem Hıristiyanların yaşadığı anlatılıyor.

Sosyal medyada Fenomen olan filmin sayfalarında ise Bursa’da  3 Çatallı gölge köyünü bulmak için çalışmalar başlatılmışken bir facebook kullanıcısının ortaya attığı iddiaya göre bu köyün İnegöl’e bağlı mezid köyü olduğunu iddia etti.

FİLMİN ÖZETİ

Dilek eşi Ömer ile mutlu ve huzurlu bir hayat sürdürmektedir. Fakat bir gün dilek bir rüya görür ve aydınlık sakin günler geçmişte kalır. Her şey Dilek'in bir rüyasıyla başlar. Rüyasında ne olduğunu anlayamadığı belirsiz suretler, kulağına şeytana dair bir şeyler fısıldarlar ve uyandıktan sonra ona normal hayatında musallat olurlar. Ömer, bu hayırsız rüyayı geçen gün yaşanan hırsızlık olayına bağlasa da, Dilek kendisine daha derin bir girdaba çeken bu cinleri artık iyiden iyiye hissetmeye başlar. Daha kötüsü Dilek’in korkusu şiddete dönüşür ve genç kadının bedeninin kontrol altına almaya başlar. Çaresiz çifti bu konuda uzman olduğu kulaktan kulağa yayılan Belkıs Hoca adındaki bir kadından yardım almak için Bitlis'in yolunu tutar… Yerli korku sinemamızda cin unsurunu en sık kullanan yönetmen olarak bilinen Hasan Karacadağ’ın yeni filminde başroller A. Murat Özgen ve Irmak Örnek.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.