Hasan Eroğlu; Ranta açık halka kapalı imar planları

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
17 Mar 2024 / Paz 16:47
2 dk okuma / 3.902 Kez Okundu
| |

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, İnegöl’de uygulanan imar planlarını gündeme getirerek ‘Ranta açık, halka kapalı imar planları’ vurgusu yaptı.

Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, bugün yayınlamış olduğu video mesajında Belediye Başkanı Alper Taban’a ‘Daha önce kolaylıkla ulaşılabilen imara yeni açılacak veya açılması planlanan yerleri gösteren haritalar neden internet sitesinden kaldırıldı?’ sorusunu yöneltti.

Eroğlu yayınladığı video mesajında şu ifadeleri kullandı;

RANTA AÇIK HALKA KAPALI İMAR PLANLARI..
“Ranta açık, halka kapalı imar planının uygulandığı güzel İnegöl'üm. Kimileri gizli imar planlarıyla milyonluk arsaları kelepir fiyata kapatmakla uğraşırken, kimileri bir şekilde kapattığı tarlanın imarını değiştirip ranta çevirmenin hesabını yaparken köy genişleme alanı konusunda normal vatandaşımızdan ciddi tepkiler var.”

DENETİM OLMADIĞINDAN KANUN DIŞI KULLANILIYOR
“Tarım arazilerinde çiftçilerin ürünleri depolayabilmesi için imar izni veriliyor ancak bu imkandan faydalananların çoğu bu yerleri ya fabrika olarak kullanıyor ya da fabrika sahiplerine kiraya veriyorlar. Yetkililer yeterli denetimleri yapmadıkları için gayet rahat bir şekilde kanun dışı olarak kullanabiliyorlar. Elbette bunun en büyük sebebi fabrika sahiplerine yeterli arsa üretememek.”

SIRA SIRA VİLLA YAPANLARI GÖRMEZDEN GELENLER.,
“Oysaki vatandaşın kendi tapulu toprağına zar zor yaptığı küçücük bir kulübeye bile ceza kesenler, yıkmakla tehdit edenler ; İnegöl'ün en kıymetli yerlerinde hem de hazine arazisi olan meralarda sıra sıra villa yapanları görmezden geliyorlar”

NEDEN İNTERNET SİTESİNDEN KALDIRILDI?
“Bu arada tüm İnegöllüler gibi ben de merak ediyorum ve sayın Alper Taban’a soruyorum;  Daha önce kolaylıkla ulaşılabilen imara yeni açılacak veya açılması planlanan yerleri gösteren haritalar neden belediyenin internet sitesinden kaldırıldı?”

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Haziran / 17 Mar 2024 / Paz 17:18
Çok hakli ve mantıklı bir insan bu soruların cavabını bekliyoruz sayın taban :::
ahmet / 18 Mar 2024 / Pzt 08:15
vur başkan sesi abd den bile geliyor hesap zamanı yakın