İnegöl Nüfus Müdürlüğünde dedikodu yoğunluğu

Halk arasında yeni çipli kimlik kartlarının yenilenme işlemlerinin yılsonuna kadar tamamlanması gerektiği ve kartlarını yenilemeyenlerin cezalı duruma düşeceği gibi söylentiler, İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde gereksiz yoğunluğa neden oluyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
09 Ara 2019 / Pzt 11:53 |
/ 14.819 Kez Okundu
| |
İnegöl’de vatandaşlar arasında yeni çipli kimlik kartları ile ilgili dedikodular nedeniyle, İlçe Nüfus Müdürlüğünde büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Yılsonuna kadar yeni çipli kimlik kartlarını yenilemeyenlerin cezalı duruma düşeceği gibi söylentilere inanarak İlçe Nüfus Müdürlüğüne koşan çoğu vatandaş hem yoğunluğa neden oluyor, hem de gereksiz yere beklemiş oluyor. Özellikle yaşlıların ve çocuklu bayanların mağdur olduğu sıra kuyruğunda yoğunluk nedeniyle vatandaşlar saatlerce sıranın kendisine gelmesini bekliyor.
 
Dedikodulara inanan vatandaşlar nüfus müdürlüğü koridorlarını hınca hınç doldururken, İlçe Nüfus Müdürlüğü yetkilileri vatandaşların bu dedikodu ve söylentilere inanmamasını istedi.

 

 
Dedikodular nedeniyle büyük bir yoğunluk yaşandığını ifade eden yetkililer, “Nüfus çalışanlarımız bu aşırı yoğunluğa rağmen, canını dişine takarak özveri ile görev yapmaktadır. Vatandaşlarımızdan istirhamımız resmi kaynaklardan açıklanacak bilgilere itibar etmesini bekliyoruz. Yeni kimlik almak isteyen vatandaşlarımız Alo 199 ve internette, e-kimlik sayfasından randevularını alarak nüfus müdürlüklerine geldiklerinde, fazla sıra beklemeden kimliklerini alacaklardır” şeklinde uyarılarda bulundu.
 
Bu arada yoğun iş yükü altında ilçe halkına hizmet veren İlçe Nüfus Müdürlüğü; kimlik işlemlerinin yanı sıra pasaport, sürücü belgesi işlemlerini de yapıyor. İş yükü artan nüfus memurları, âdeta başını kaşıyamaz hâle geldi. Randevu almadan gelen bazı vatandaşlar ise kuru kalabalığa neden oluyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.