İşte İphone'lara gelen tüm yenilikler

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
İşte İphone'lara gelen tüm yenilikler
#İnegöl | Haber Merkezi
12 Haz 2024 / Çar 18:41
3 dk okuma / 1.080 Kez Okundu
| |

Apple, 10 Haziran 2024 TSİ 20.00'de başlayan WWDC24 etkinliğinde iOS 18 ve diğer işletim sistemi güncellemelerini tanıttı. Peki, iOS 18 nasıl olacak ve iOS 18 yenilikleri neler olacak?

 

Apple, iOS 18 ve diğer işletim sistemi güncellemelerini tanıttı. iPhone'lara gelecek yapay zeka özellikleri merakla bekleniyordu ancak yapay zekadan bahsedilmedi.

İşte iOS 18 özellikleri:

Ana ekran özelleştirme

Kilit ekranındaki simgeleri değiştirme

Denetim Merkezi'ni özelleştirme

Uygulama kilitleme

Uygulama gizleme

Uydu bağlantısıyla mesajlaşma

Mesajı sonra gönderme ve yeni efektler

Mail için yeni kategoriler

Fotoğraflar uygulaması için yeni arayüz

Takvim Anımsatıcılar entegrasyonu

Oyun modu

RCS mesajlaşma desteği

iOS 18 tasarım değişiklikleri

Msbil.net'in haberine göre, güncellemenin büyük bir kısmı tasarım yönünde. Bununla birlikte kullanıcılar telefonlarında bulunan tüm uygulamaların, renklerini değiştirebilecek. Ayrıca, koyu mod kullanırken uygulama renklerini dilerseniz beyaz, dilerseniz de koyu yapabileceksiniz. Ayrıca Kontrol Merkezini istediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz.

Tap to cash

Yeni gelen bu özellik sayesinde, iki iPhone cihaz kafa kafaya tutulduğunda, birbirine para gönderebilecek. Bu özellik ile birlikte, para transferlerinin ve ödemelerin yapılması daha kolay olacak gibi duruyor. Ancak Türkiye'de bu özellik aktif olur mu, henüz bilmiyoruz. Çünkü bizde Apple Pay (Cüzdan) çalışmıyor. 

Oyun modu 

Oyun severler buraya! Çünkü iPhone'a resmen muazzam bir özellik geldi. Bu özellik sayesinde, oyunlarda maksimum kare hızını yakalayabileceksiniz. PUBG gibi yüksek FPS gerektiren oyunlarda, kendinizi ön plana çıkarabileceksiniz! Ayrıca GamePad bağlantınızı rahatlıkla yapabileceksiniz.

Fotoğraflara gelen yeni düzenleme

Fotoğraflarınızı artık kolay kolay kaybetmeyeceksiniz! Yeni gelen fotoğraflar tasarımı ile birlikte, uygulama tek bir ızgara görünümüne sahip oldu. Ve çeşitli özellikler eklendi. Ayrıca yeni yapay zeka sayesinde, örneğin: Arkamda beyaz bir binanın olduğu, mavi bir şemsiye tuttuğum fotoğrafımı bul. Gibi bir istekte bulunduğunuz zaman, yeni Siri size o fotoğrafı getirecek!

Uygulamaları kilitleme özelliği

Artık istediğiniz uygulamaları kilitleyebileceksiniz. Kilitlediğiniz uygulamaya giriş yapmak istediğiniz zaman, sizden Face Id istenecek. Ayrıca Siri ve diğer uygulama bildirimlerini de rahatlıkla gizleyebileceksiniz.

Mesajlar

Mesajlara gelecek yeni özellikler genel olarak, yazı tipleri ile ilgili. Bunlar: bold metinler (kalın), altı çizili ve italik yazı stilleri. Bunların yanı sıra mesajlara reaksiyon verme ve patlayan mesaj baloncukları gibi özellikler de geldi. Bununla birlikte artık mesaj gönderirken internet bağlantısına sahip olmamız gerekmeyecek (iPhone 14 ve üstü modellerde), yalnızca uydu bağlantısı ile mesaj gönderebileceğiz!

Apple Intelligence

Devrim niteliğinde gelen yeni yapay zeka. Hatta bu yapay zeka o kadar gelişmiş ki, en basitinden katılacağınız bir toplantının saati değiştiğinde bile size bildirim gönderiyor. Veya size gelen bir E-Posta'yı özetleyebiliyor. Mail, Notlar, Safari ve Keynote gibi uygulamalarda bulunan metinleri otomatik olarak yeniden yazma olanağı da tanıyor. Üçüncü parti uygulamalarda da devreye girecek bu özellik, hayatınızı çok kolaylaştıracak.

iOS 18 alacak iPhone modelleri:

iPhone SE 3, iPhone SE 2

iPhone XR

iPhone XS, iPhone XS Max

iPhone 11

iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max

iPhone 12, iPhone 12 mini

iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max

iPhone 13, iPhone 13 mini

iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max

iPhone 14, iPhone 14 Plus

iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max

iPhone 15, iPhone 15 Plus

iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max

iOS 18 ne zaman çıkacak?

Şu anda ilk Beta yayınlanmış durumda. Bu yaz ayları boyunca beta test süreçleri devam edecek. Bunun yanı sıra, güncellemenin resmi olarak geleceği ay, Eylül ayı olacak.

 

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.