MHP’den başkan Taban’a T.C çıkışı

İnegöl Belediyesi yanlış nüfus tabelasını düzeltti, ancak bu defa da belediye meclis üyesinden tabeladaki T.C isteği geldi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
29 Haz 2020 / Pzt 15:03 |
/ 6.510 Kez Okundu
| |
İnegöl’ün giriş ve çıkışındaki nüfus tabelalarının tutarsızlığı görenleri şaşırtıyor. Konunun haber olması üzerine İnegöl Belediyesi tabelayı düzeltti.
Bu durumun haberlere yansıması üzerine İnegöl Belediyesi harekete geçti. Bir tabeladaki 270 bin rakamı 274 bin olarak değiştirildi. Böylece iki tabelada da 274 bin yazması sağlandı.

Başkan Alper Taban yaptığı paylaşımda, “İş Müge Anlı’ya gitmeden meseleyi çözdük” ifadesini kullandı. Ancak resmî rakamlara göre ilçenin nüfusu 273 bin 933. Yani bu kez de 67 kişi fazla gözüküyor. Şimdi İnegöl’de 67 tartışması yaşanmaya başladı.
 
Tartışmalara MHP cephesinden de çarpıcı bir tespit ve uyarı geldi. MHP İnegöl ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Faruk Adıyaman; ” Sayın Alper Başkan’ım, Müge Anlı’ya gitmeden 4000 kayıp kişi bulundu olayı çözdünüz. Ne mutlu! Göl kurumadan öncede Tabelayı çözersek! Hatta el değmişken İnegöl Belediyesi’ne yakışır önüne Türkiye Cumhuriyeti T.C yazarsanız. Herkes Mutlu olacaktır…” ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.


Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.