Başkan Seçer, Elif Bade’ye umut oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Başkan Seçer, Elif Bade’ye umut oldu
#Sağlık | İHA
29 Eyl 2023 / Cum 10:23
3 dk okuma / 24 Kez Okundu
| |

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Ona bir umut ıSMArla’ sloganıyla organize edilen ve SMA Tip 1 hastası Elif Bade Zilan bebeğin tedavi olabilmesi için gerçekleştirilen sosyal medya canlı yayınına katıldı. Elif Bade için önümüzdeki günlerde gerçekleştirilerek olan Gökhan Tepe konserine Mersinlilerin bilet almasını ve Elif Bade’ye destek olmasını isteyen Seçer, kendisi de bilet satın alarak destekte bulundu.

SMA hastası Elif Bade Zilan bebeğin tedavi masraflarının karşılanması için gerçekleştirilen sosyal medya canlı yayınına Başkan Seçer de katılarak destek oldu. Yayına katılan Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (MSK) Başkanı Berkay Üstündağ da takım adına 10 bin TL’lik konser bileti desteğinde bulundu. Yayında konuşan Başkan Seçer, Elif Bade’nin tedavi masraflarının bir an önce karşılanması ve sağlığına kavuşmasını dileyerek, "Önümüzdeki günlerde Elif Bade için bir konser düzenleniyor. Oraya da yurttaşlarımızın desteğini istiyoruz. Bilet alsınlar, katkı sunsunlar, Elif Bade’nin sağlığına kavuşmasına onların da katkısı olmasını arzu ediyoruz” dedi.
Mersin’de Elif Bade ile beraber şu anda 5 çocuğun daha SMA ile savaştığını belirten Seçer, “Umut ediyorum, Elif Bade de onlar da en kısa sürede tedavi masraflarını tamamlarlar ve tedavileri de bir an önce gerçekleşir” diye konuştu.
Mersinlilere ve yayını Mersin dışından izleyen tüm vatandaşlara çağrı yapan Seçer, “Herkesin imkanları ölçüsünde katkı yapması çok önemli. Bu iş gönül işi, bir sevgi işi, yardımlaşma anlayışı. İnsanlar çevresiyle var olur. Hepimiz düştüğümüz bir zorluk anında çevremizden, eşimizden, dostumuzdan, bizi tanıyanlardan bir yardım bekleriz” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyacı olan her insanın yanında olmaya çalıştıklarını aktaran Seçer, “Biz elimizden geleni yapacağız. İnsanlara katkı sunacağız. Bir tarafta idari görevimizi bir tarafta da insani görevimizi yapmamız lazım. Her şey belli bir resmiyetle görev yapmak değil. Her şey makam, mevki, şöhret ya da maddiyat değil. İnsan gönül insanı olmalı. Yaptığımız işleri tabi ki idari görev olarak kabul ediyoruz ama bazı işler var ki onun çok ötesinde bir durum. İnsani duyguyla bunu yapmak gerekiyor” diye konuştu.
Elif Bade’ye de idari bir kurumdan ziyade insani duygularla yaklaştıklarının altını çizen Seçer, “Doğal olarak da böyle durumlarda kayıtsız kalamayız. Gerçekten insanlık tanımına uyan ve imkanı olan herkes bu gibi durumlara kayıtsız kalamaz. Benim de yaptığım aslında bundan farklı bir şey değil. Çok büyütülecek bir şey değil benim açımdan, farklı katkılara da her zaman açığız. Bu konuyu takip eden beraber çalıştığımız arkadaşlarımız var. Elif Bade ve diğer çocuklarımızın aileleriyle temas halindeler. Her zaman, her şekilde, her koşulda onları yalnız bırakmak istemiyoruz” dedi.
Elif Bade’nin mücadelesinde her zaman yanında olacaklarını söyleyen Seçer, “Naçizane destek olduysak, bundan sonra da olabilirsek bizim için büyük bir mutluluk olacak. Tabi mücadele sonuçlanmadı devam edecek. İstikrarlı olmak lazım. Biz buradayız, her zaman bir telefon kadar yakınız. Umut ediyorum kısa sürede tedavi masraflarını tamamlayacağız. Kızımız bir an önce tedaviye başlayacak, bizi mutlu edecek. Şimdi sırada Kumsal bebek var. Bütün çocuklarımıza acil şifalar diliyorum. Bütün dualarımız çocuklarımız için" şeklinde konuştu.
Anne Safiye Zilan ise “Lütfen evladımızdan desteklerinizi esirgemeyin. 1-5-10 demeden yapacağınız bağışlar Elif Bade’nin sesi, nefesi olacak. Kızımızı iyileştirebilmek için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Vahap Başkanımızın bizim için yeri çok ayrı. Hem Elif Bade’ye destek oluyor hem Mersin için yaptığı çalışmaları göz önünde. Başkanım evladımıza destek olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Yayınımıza gelip Elif Bade’nin sesini duyurmaya çalışmanız benim için çok kıymetli” diye konuştu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.