Bakan Yanık: “Aralık ayında 2,1 milyar lira yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aralık ayında 2,1 milyar lira tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Siyaset | İHA
08 Ara 2022 / Per 11:00 |
/ 34 Kez Okundu
| |
Bakan Yanık, aralık ayına ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aralık ayı içerisinde yaklaşık 1,2 milyar lira tutarında yaşlı aylığı ödemesi yaptıklarını kaydeden Bakan Yanık, yaklaşık 940 milyon lira olarak da engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını belirtti. Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Yanık, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda aralık ayında 2,1 milyar lira yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık” ifadelerini kullandı.
Bakan Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.