Karabük’ün yeni turizm yüzü “Nehirpark Yaşam Merkezi”

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Karabük’ün yeni turizm yüzü “Nehirpark Yaşam Merkezi”
#Siyaset | İHA
17 Şub 2024 / Cmt 14:31
3 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, seçim çalışmaları kapsamında ikinci mega projesini ‘Nehir Park’ yaşam merkezini kamuoyuna açıkladı.

Asıl hedeflerinin Karabük’ün gelişmesi ve modernleşmesi adına yaptıkları projelerle şehir vizyonu oluşturmak olduğunu anlatan Özkan Çetinkaya, “Daha yeşil bir Karabük mümkün diyerek araç çayı kenarında kuracağımız nehir park şehrin yeni nefes alma alanı olacak. Bu projemiz ile turizm potansiyelini geliştirmiş olacağız. Nehir parkta araç çayı üzerinde kano ve sandal gibi su sporları için gerekli tesisleri de inşa ediyoruz. Yine içerisinde restoran ve çay bahçeleri, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, seyir kuleleri, çocuk parkları, suyolları, süs havuzları ile donatıyoruz. Nehir park lokasyonu itibari ile ulaşımı kolay bir lokasyonda olup, tüm hemşehrilerimizin toplu taşıma ile bile gelebilecekleri bir noktadadır. Bu ve buna benzer yeşil alan projelerimiz ile Karabük’ün hava kalitesini artıracağız” dedi.
İkinci mega proje olan Nehir Park yaşam alanı ile kentin ortasından geçen Araç çayının cazibe haline geleceğini ve projenin Balıklarkayası mevkiine yapılacağını açıklayan Çetinkaya, “Üniversite köprüsü altından itibaren projelendirdiğimiz Nehirpark içersinde, restoranlarımız, büfelerimiz, kütüphanemiz olacak. Kadın kooperatiflerimiz, gençlik kulüplerinin binaları olacak. Su sporlarının yapıldığı, kano ve sandallar geziler yapılacak. Balıklar kayasından, Namal kavşağına kadar nehir park yaşam merkezini halkımıza sunacağız. Su akıyor Karabük bakıyor, ama biz diyoruz ki artık bu suyun akışına bakmaktansa halkımız gelsin sosyal bir alan içerisinde günün veya haftanın stresini atsın. Halkla bütünleşecek bir proje. Hobi bahçelerimiz olacak. Kadın kooperatiflerimizin eliyle yöresel ürünlerin satışı yapılacak. Anadolu’da nüfusu bizle eşdeğer bazı vilayetlerimizde bu tarz projeleri hayata geçirmiş. Bizde yıllar akan bu çayımızı halkımızın hizmetine sunmak adına, şehir vizyonu oluşturmak ve bölgeye turizm katkısı da sunacak projemizi 5 yıllık dönemde hizmete alacağız. Safranbolu’ya her yıl gelen yüzbinlerce gelen yerli ve yabancı turistimiz var. Bu turistler ketimizden sadece geçip Safranbolu’ya gidiyor. Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte Safranbolu’ya gelen turistlerin de uğrak noktalarından biri olacak ve insan popülasyonuda arttırmış olacak” dedi.
“Şehir vizyonu ile Karabük büyüyecek”
Yapılanların sadece proje olamadığını şehrin vizyonunu oluşturacak çalışmalar olduğunu da kaydeden Çetinkaya, “Kısır siyasi söylemler yaparsak şehir kaybeder. Biz hizmet için yola çıktık. Bizim aslında ortaya koyduğumuz proje değil, bir şehir vizyonu oluşturmaya çalışıyoruz. Arzu ediyoruz ki, Karabük’ümüz gelişsin, hudutlar genişlesin, popülasyon yükselsin, buradaki ticari ve ekonomik hacim yükselsin. Bu projeleriniz uygulanırsa, popülasyon artar, şehir daha modern, daha çağdaş ve yaşanabilir bir Karabük. Bunlar olunca insanların tercihi de artar. Bizim bu projelerdeki maksadımız aslında burada şehircilik vizyonu. Şehrin bir ucu Pirinçlik’te, Ödemiş’te, Bulak’ta, Arıcak’ta, Başköyde olacak. Karabük hem hudut olarak genişleyecek, hem de baktığımızda sosyal yaşam olarak genişleyecek. Yeni yaşam alanlarını genişleyecek. Daha çağdaş, daha modern yaşam alanları ile daha güzel Karabük oluşturacağız. Onun için bunlar bir proje değil, bunlar bir şehir vizyonu. Bir vizyon ortaya koyuyoruz. Biz bunları yaptığımızda Karabük daha büyük bir şehir olur” diye konuştu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.