MHP’den Abdulkadir Selvi’ye sert cevap

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Siyaset | Haber Merkezi
04 Ağu 2023 / Cum 19:37
/ 367 Kez Okundu
| |

İktidarın kalemşörlerinden Abdulkadir Selvi, ittifak ortağı MHP'yle ilgili sözleri sonrası MHP'li isimler yaylım ateşine tutuldu. Abdulkadir Selvi'ye MHP'li Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter ağır sözler sarfetti.

İktidarın yılmaz savunucusu Abdulkadir Selvi ittifak ortağı MHP’yi küplere bindirdi. Önümüzdeki yerel seçimlerde  İYİ Parti’nin ittifak için CHP’ye Ankara’da MHP yönetimindeki Etimesgut ve Gölbaşı’nın kendilerine verilmesini isteyeceğini söyleyen Abdulkadir Selvi’ye MHP’den sert ve hakaretvari karşılıklar geldi. 

MHP’nin Genel Başkan Yardımcısıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin, CNN Türk'teki yerel seçim değerlendirmesine sosyal medya platformu Twitter hesaplarından ateş püskürdü. 

“ABDULKADİR SELVİ YİNE SAP YEMİŞ, SAMAN ÇIKARMIŞ”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Kendini sahiden gazeteci zanneden koğuculuk ve fitne aparatı Abdülkadir Selvi; CNN Türk'te yine sap yemiş, saman çıkarmış. CHP hızarında bir baltaya sap veya İP'te cambaz olabilmek için ipe sapa gelmez ve çapını aşan laflar etmiş.” dedi.

TIYNETSİZ ABDULKADİR SELVİ
”“Abdülkadir Selvi, acaba Kemal Kılıçdaroğlu'ndan veya Müdire Meral Akşener'den başdanışmanlık teklifi mi aldı da böyle CHP yalakalığına ve İP meddahlığına soyundu?” diyen Yalçın, şunları ifade etti:
“Türkiye Yerel Seçimlere doğru giderken CHP ve İP'e ajanlık etmek ayrıca Cumhur ittifakını dağıtma gayretkeşliği ancak Selvi gibi tıynetsiz, akılsız gazeteci taslaklarının harcıdır.”
MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter de Selvi’ye tepki gösterdi.

MANTIĞI SAKATYönter’in açıklaması şöyle:
“Hürriyet Gazetesi’nde köşesi bulunan ve dün akşam bir televizyon kanalında manidar kulis bilgileri paylaşan A.Kadir Selvi’nin kimin nam ve hesabına konuştuğu anlaşılamamıştır! CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının( özellikle İstanbul-Ankara-Adana) parlatma ve propagandasını yapma hususunda çok iştahlı ve istekli olduğu görülen Sayın Selvi’nin, MHP’nin yönetimi altında bulunan Etimesgut ve Gölbaşı Belediyeleriyle ilgili spekülasyona tevessül etmesi de asla iyi niyetli bulunmamıştır. CHP ile İP arasındaki olası müzakere ve mutabakat eksenine MHP’li belediyeleri koyması itirafı ve ifadesi açıkça yapılmayan bir gizli ajandaya delalettir! Ankara’da Etimesgut ve Gölbaşı Belediyelerinin CHP tarafından İYİ partiye verilebileceğiyle ilgili kulis ihbarı, üstelik CHP’li büyükşehir belediye başkanının başarılı olduğunun iddia edilmesi alenen Cumhur İttifakı hazımsızlığıdır… Dahası Sayın Genel Başkanımızın yerel seçimlerle ilgili hazırlık sürecini esas alan yazılı açıklaması ve özellikle 11 büyükşehir belediyesi kapsamındaki stratejik hedefleri meydandayken Sayın Selvi’nin maksatlı ve marazi değerlendirmeleri sakat bir mantık üzerine inşa ettiği çok nettir. Sayın Selvi’nin tarafını ve tutumunu açıklığa kavuşturması samimi dileğimizdir…”

Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.