Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak Sinan Ateş açıklaması

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak Sinan Ateş açıklaması
#Siyaset | Haber Merkezi
14 Oca 2023 / Cmt 16:57
/ 661 Kez Okundu
| |

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, konuk olduğu programda Sinan Ateş'in ölümüne ilişkin çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in Ankara'da öldürülmesinin yankıları devam ediyor. Olayla ilgili Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Rahmetli Sinan Ateş, 'Benim kalemimi kırmışlar ama Devlet Bey benim öldürülmeme izin vermez' diyor yakın bir arkadaşına. O da biliyor bunu, kendisine yönelik bir saldırı olacağını" ifadelerini kullandı.

"SALDIRILAR SON DÖNEMDE YOĞUNLAŞTI"

FOX TV'de İlker Karagöz'e konuk olan Özdağ, MHP'de siyaset yaptığı dönemde yaşadığı bir olayı anlattı. Özdağ, "2005 - 2006 senesinde Silifke'ye gittim arkadaşlarımla birlikte. MHP Genel Başkanlığına adayım. Silifke'de bir otele girdim. Yanımda arkadaşlarım var ve birden bize ağır bir saldırı başladı. Onlarca genç ortaya fırladılar. Benim üzerime bir genç fırladı. Benim de belim de tabancam vardı, ruhsatlı tabancamı çektim. Üzerime gelen çocuğa yönelttim ve horozu da kaldırdım. O anda karşımdaki çocuğun 17 yaşında olduğunu gördüm ve silahı hemen indirdim. Bu saldırıyı düzenleyen Silifke Ülkü Ocakları Başkanı ödül olarak Ankara'ya Ülkü Ocakları Genel Merkezi'ne alındı. Böyle saldırılar bana, başka arkadaşlara, başka siyasetçilere, gazetecilere geçtiğimiz yıllarda oldu. Son dönemde de yoğunlaştı. En son bu saldırılar bir cinayetle neticelendi ve Sinan Ateş öldürüldü." ifadelerini kullandı.

"OLCAY KILAVUZ, MHP İÇERİSİNDE BİR EKİBİN UNSURUDUR"

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili iddiaların odağındaki isim olan MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'la ilgili de konuşan Özdağ, "Olcay Kılavuz, Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde bir ekibin elemanı mıdır? Evet, bir ekibin unsurudur. Kimdir bu ekip? İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın bunlar bir ekiptir. Birlikte hareket ederler. Amaçları da İzzet Ulvi Yönter'in Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanlığına taşınmasıdır. Bunun için bu ekip şu ana kadar ülkücü hareket üzerinde, MHP üzerinde etkili olabilecek bütün eski ülkü ocakları genel başkanlarını sırası ile partiden tasfiye etmiştir. Sinan Ateş, bu ekiple birlikte hareket etmediği için bu ekip tarafından hedef alındı. Neticede görevden alındı. Görevden alındıktan sonra da bu arkadaşla ilgili her zaman yapmış oldukları iftira kampanyasını yapmaya başladılar." diye konuştu.

"KANLI BİR ÇATIŞMAYA DÖNÜŞECEĞİNİ HERKES GÖRDÜ"

Sinan Ateş'in kendisine yönelik bir saldırı gerçekleştirileceğini bildiğini söyleyen Ümit Özdağ, "Efendi Barutçu, MHP'nin önemli eski isimlerindendir ve hala MHP üyesidir Efendi Barutçu. Sinan Ateş'in de ağabeyi. Küçüklüğünden beri beraberler. Mersin'de Sinan'a çok yakın eski Mersin Ülkü Ocakları başkanına bir saldırı düzenlettiler. Ailesinin yanında bankadan para çekerken 3 kişi saldırıyorlar. O da çekiyor birisini yaralıyor, birisini öldürüyor. Bu olay olunca bir kanlı çatışmaya dönüşeceğini herkes gördü." dedi.

"DEVLET BEY BENİM ÖLDÜRÜLMEME İZİN VERMEZ" DEMİŞ

Özdağ, "Efendi Barutçu, mektup yazdı Devlet Bahçeli'ye ve dedi ki, 'Olcay Kılavuz'la Sinan'ı bir araya getirin. Çünkü bu iş artık kanlı bir hesaplaşmaya doğru gidiyor'. Rahmetli Sinan Ateş de, 'Benim kalemimi kırmışlar ama Devlet Bey benim öldürülmeme izin vermez' diyor yakın bir arkadaşına. O da biliyor bunu, kendisine yönelik bir saldırı olacağını. Şu ana kadar 17 kişi tutuklanıyor. 14'ü uyuşturucu kullanıyor bunların. Ankara'ya nasıl geliyorlar? İstanbul'dan iki polis özel harekatıyla geliyor. Bu polis özel harekatçılardan bir tanesi polis özel harekatçı olmanın ötesinde bağları olan bir adam" şeklinde konuştu.


Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.