Öğrencilerin imdadına Alinur Aktaş yetişti

Okulların açılmasına çok kısa süre kala Kampüsteki taşımalı eğitim problemi çözülememesi üzerine devreye Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş girdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
06 Eyl 2019 / Cum 15:23 | Son Güncelleme: 06 Eyl 2019 / Cum 19:45
/ 11.700 Kez Okundu
| |
İnegöl´de faaliyet gösteren Starwood Orman ürünleri fabrikası sahibi sanayici Mehmet Yıldız tarafından yaptırılarak milli eğitime bağışlanan, açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsüne şehir merkezinden öğrenciler bakanlık oluru ile ücretsiz olarak kampüse taşınıyordu.

TAŞIMA KAPSAMINDAN ÇIKARTILMIŞTI

Alınan karar ile Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü’ndeki öğrenciler, taşımalı eğitim kapsamından çıkartıldı. Alınan karar ile bu sene öğrenciler ücretsiz olarak taşınmayacak.

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel konunun çözüleceğini söylemiş, okulların açılmasına kısa süre kala İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “Kampusta eğitim gören öğrencilerin taşımaları ücretsiz yapılacak. Taşımaları, toplu taşıma araçlarıyla yapılacak.” Dedi.

ÖĞRENCİLERİN İMDADINA AKTAŞ YETİŞTİ

Öte yandan Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel’in kampüse öğrencilerin taşımalı eğitim kapsamında ücretsiz olarak götürülmesi konusunda yaptığı girişimler sonuçlanmazken 9 Eylül’de okulların açıldığı günde öğrenciler mağdur olmaması adına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş öğrencilerin imdadına yetişti.

Aktaş’ın İNULAŞ yetkilileri ile görüştüğü, öğrencilerin ilk bir ay boyunca kampüse götürülmesi konusunda talimat verdiği öğrenildi.

YILMAZ’DAN AÇIKLAMA

AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel yaptığı açıklamada “Okulların açıldığı bu hafta öğrencilerimiz ve velilerimizin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla taşımanın ilk etapta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş oluru ile Bursa Büyükşehir tarafından gerçekleştirilmesi akabinde bakanlık tarafından konunun çözüleceği bilgisi verilmiştir.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Ali Nur Pektaş / 06 Eyl 2019 / Cum 20:24
Yorumsuz
Aydın Kardaş / 08 Eyl 2019 / Paz 15:22
Benim çocuğumda okulu uzak olduğu için mecburiyetten okula servis ile gidiyor bende servis hakkı istiyorum yoksa adil olmayan konularda bu hükümetten ahirette iki elim yakasında olacak bende zevkten çocuğumu servis ile yollamıyorum geçimimi işçilikle kazanan bireyim bu servis ücreti bile bana ağır geliyor