Pişman oldu, 20 bin TL kazandığı bileti haram diye yaktı

Bir rakamla 20 milyon TL’yi kaybeden ‘1358430’ bilet numarası ile 20 bin TL para kazanan ve bu paradan rahatsız olan Esat Şahan ikramiye biletini yakarak takdir topladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#İnegöl | Haber Merkezi
03 Oca 2020 / Cum 17:05 |
/ 22.288 Kez Okundu
| |
Milli Piyango'nun, büyük ikramiyesi olan 80 milyon lira yılbaşı özel çekilişi çeyrek bilete çıktı. Büyük ikramiye 4’e bölünürken kazananlardan biri İnegöl’den çıktı.

İnegöl’de 20 milyon TL büyük ikramiyeyi kazanan talihli merak edilirken bir rakamla büyük ikramiyeyi kaybeden 20 bin TL kazanan Esat Şahan ise milli piyango biletinden kazandığı 20 bin TL’den rahatsız olarak ikramiye biletini yaktı.

Milli Piyango İdaresinin 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde 80 milyon liralık büyük ikramiye, "1358490" numaralı çeyrek bilete çıkarken Esat Şahan’ın bir numarası farklı “1358430” numralı çeyrek biletine ise 80 bin TL çıktı.

OĞLUNU KIRAMADI, BİLET ALDIĞINA PİŞMAN OLDU

Bileti sorgulattığında 20 bin TL para kazandığını, bu paradan rahatsız olduğunu ifade eden 1 erkek çocuk babası 37 yaşındaki Esat Şahan “Özdilek’e gittim çay içmeye hesabı ödemeye gittiğimde oradaki bayan bilet uzattı bilet alır mısınız diye. Bende çocuğumun ısrarına dayanamayarak bilet satın aldım. Bileti sorgulattığımda son bir rakam ile 20 milyon TL’yi kaçırdığımı gördüm.  Çeyrek bilet olduğu biletime 20 bin TL vurdu.  Bilete para vurduğunu görünce pişman oldum açıkçası kimsenin de böyle bir hata yapmasını istemem. Haram para olduğu için bilete dokunmadım paraya çevirmedim. Piyango bileti alanlara almamalarını tavsiye ederim haramı evlerine sokmasınlar.” Dedi.

SİDİK İLE ABDEST ALINMAZ

Esat Şahan’ın patronu İnmega Mobilya sahibi Hüseyin Çakır bu paranın kendisine hayır getirmeyeceğini ifade ederek “Bilet almış bilete de bir para çıkmış o aslında bana izin istemeye geldi benim biletime para çıktı ben bu parayı tahsil etmek için Bursa’ya gideceğim yarım gün izin verebilir misin dedi. Bende kendisine bu paranın hayır getirmeyeceğini söyledim. Oda zaten kendisi için kullanmayacağını söyledi akrabalarının borçları varmış onları ödeyeceğini söyledi. Bende sidik ile abdest alınmaz bereket ve hayır rakamlara takılı değil dedim.  Gel dedim bu bileti yakalım sende bu işten kurtul dedim.  Devletimize bu para yol su elektrik olarak geri dönsün dedim oda yakalım dedi. Bu iş için sizi de çağırdık ki bilet alacak insanlar bu işin haram olduğunu güzel bir şey olmadığını anlasınlar, arz talep olmazsa milli piyango ortadan kalkar” dedi.

HELALİNDEN BİR İKRAMİYE
Bu güzel davranışından dolayı bir maaş ikramiye vereceklerini belirten Hüseyin Çakır “Şimdi kardeşimiz böyle bir şey yaptığı için bizde kendisine 1 maaş ikramiye vereceğiz helali hoş olsun. Aslında Esat ikramiye takılı kalmadı yaptığı çok güzel bir davranış bugün haram 20 bin TL’yi yaktı tebrik ediyorum”Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Jjjf / 05 Oca 2020 / Paz 22:59
Haram girmiş ztn bileti akarak haram oldu parayı almadan ne olacak